bw-logo

Pano Isıtıcı (Hücre Isıtıcı)

Pano Isıtıcı (Hücre Isıtıcı)

KULLANIM AMACI
Elektrik panolarının bulundukları ortamların iklimsel özellikleri çok önemlidir. Nemli ortamlarda bulunan elektrik panoları içinde ki elektrik malzemelerinin uzun ömürlü olmaları ve sorunsuz çalışabilmeleri için bu nemin pano içerisinden uzaklaştırılması gerekir. Aksi halde hava içerisindeki bu nem sıcaklık değişimlerinde yoğuşarak pano içerisinde ve hatta elektrik malzemelerin üzerinde su damlacıklarının oluşmasına neden olur. Bu durumda da elektrik malzemeleri arızalanabilir ya da ömürleri kısa olur.

Pano içerisindeki bu nemi uzaklaştırmak ve dolayısıyla yoğuşmayı engellemek için nem alıcı pano ısıtıcıları kullanılmalıdır.

    TEKNİK ÖZELLİKLER
  • Gerilim: 200 - 240 V AC/DC ve
  • Güç: 100 W

  • PRU-100
    PR-100

PANO ISITICI SEÇİMİ VE UYGULAMA
Uluslararası standartlara göre pano içerisinde uygun havanın sağlanması için 1 cm³ / W lık bir ısıtıcı gücü gerekir. Bu durumda örneğin 1 m³ lük bir pano için 100 W lık bir ısıtıcı yeterli olacaktır. Nemin çok fazla olduğu coğrafi koşullar ya da ortamlar için bu değer tercihen arttırılabilir.

Pano ısıtıcı, panonun alt kısmına takılırsa daha verimli çalışır. Hem ısınacak havanın yükselecek olması, hem de genellikle pano alt taraflarında bulunan havalandırma panjurlarından nemli havanın girecek olması, panonun alt kısmını montaj için uygun hale getirir.

Ayrıca pano ısıtıcı, yüksek sıcaklıktan olumsuz etkilenebilecek elektrik malzemelerine 10 cm'den fazla yaklaştırılmamalıdır. Pano ısıtıcısı ile kullanılacak olan termostat da ısıtıcıya 10 cm'den fazla yakın takılmamalıdır.

AVANTAJLAR
• Çok sayıda soğutma yapraklarıyla mükemmel bir ısı yayılımı sağlayan, üstün performanslı alüminyum gövde (Alüminyum gövde döküm değildir).
• Yüksek verimli ve uzun ömürlü fişek rezistans.
• Sağlam dolgu malzemesi ve iyi elektriksel izolasyon.
• Vibrasyona, korozyona ve tozlu ortamlara dayanıklı tasarım

PANO TERMOSTAT
Pano ısıtıcılarımız ile birlikte kullanılabilecek pano termostatlarını da firmamızdan temin edebilirsiniz.

Ürün Teklifi

Ürünlerimizi Görmek İçin