bw-logo

İzolasyon Trafosu

Tek Fazlı İzole Trafolar

Monofaze bir taransformatörde genellikle iki girişi ucu ve iki çıkış ucu mevcuttur.Bu uçlar giriş ve çıkış sargılarından alınmaktadırlar.İhtiyaca göre çıkış sargısı birden fazla olabilir. Bu sargıların teknik dildeki isimleri: Giriş sargısı:(Primer sargı) Çıkış sargısı:(sekonder sargı) Pirimer sargıya bir AC gerilim uygulandığında sekonder sargı uçlarından yine AC gerilim alınır.

Nötr Topraklama Direncinde bulunan Akım Trafosu sayesinde arızanın röleler vasıtasıyla algılanması ve arıza süresinin tanımlanması. Arıza akımının kesilmesiyle oluşacak kısa süreli aşırı gerilimlerin sınırlandırılması.

  TEKNİK ÖZELLİKLER
 • Giriş Gerilim Aralığı: 5V-1000V
 • Çıkış Gerilim Aralığı: 1V-500V
 • Tip: Açık Tip
 • Koruma İndeksi: IP00
 • Güvenlik Sınıfı: 1. Sınıf
 • Termal Sınıf: tâ 40°C/B
 • İzolasyon Sınıfı: F-140°C
 • Çalışma Frekansı: 50-60 Hz
 • Yükteki Sıcaklık: <65°C
 • Trafo Sacı: 0,5 mm silisli sac

Üç Fazlı İzole Trafo


3 Faz izole trafolar endüstriyel amaçlı kullanılan cihazların daha sağlıklı çalıştırılması gayesi ile kullanılırlar. 3x380/3x380 3x380/3x220 şeklinde genel sarımlara sahip olanlar izolasyon amacı taşıyan trafo lardır. Şebekede bulunan manyetik gürültülerin, hassas olan endüstriyel cihazlara yansımasını önler. Aynı şekilde non-lineer yapıya sahip cihazların yaratacağı elektriksel kirliliğin şebekeye yansıtılması da önlenmiş olur. Düşürücü tip trafolar da 3x380/3x12 3x380/3x24 3x380/3x110V olarak genel kullanım biçimlerine sahiptir. Bu tip trafo lar düşük ac gerilimli endüstriyel makine ya da motorların çalıştırılmasında kullanılır.

Punta Kaynak Trafosu


Punta kaynak iki metali dolgu malzemesi gerektirmeden birbirine bağlanmasını sağlar. Bu OHM KANUNU‘na dayalı bir süreçtir. Yani V (voltaj) = I (akım) x R (direnç) veya I (akım) = V (voltaj) R (direnç) şeklindedir.

En çok kullanılan temel metaller çok düşük dirence sahiptir (mikro-ohm). Punta kaynak makinası transformatörlerinde düşük voltaj sekonder çıkışı en yüksek 30 volt AC’dir. İki metal üzerinden geçen yüksek akım iki metal arasında sıcaklık yığını oluşturarak yüksek amper (Kilo amper) üreterek metalle üzerinden geçiren bir transformatördür. Bu yüksek kaynak akımı sayesinde elektrotlar piston baskısı altındaki malzemeleri çok kısa bir sürede kaynak yapabilir.

Kaynak işlemi bittikten sonra metaller hala baskı altındayken su sirkülasyonu elektrodların içinden geçerek, hem elektrodları hemde kaynatılan malzemeyi soğutur ve kaynak işlemini bitirirek piston baskısı kalkar.Direnç kaynak olarak bilinen punta kaynağının arkasındaki en temel süreç bu şekilde işlemektedir.






Ürün Teklifi

Direnç Teknolojilerimizi Görmek İçin